Uczniowie z Zespołu Szkół Marii Skłodowskiej-Curie z Ożarowa korzystając z uroków polskiej złotej jesieni wyruszyli na wycieczki turystyczno-krajoznawcze.
Szkoła ma za zadanie uczyć i wychowywać. Aby realizować te cele kompleksowo oprócz dobrze znanej nauki w klasie, orgaznizowane są również wycieczki. A te są według nauczycieli podstawową formą działalności krajoznawczo – turystycznej. „Wypady” poza mury szkolne są integralną częścią procesu dydaktyczno – wychowawczego. Dlatego też grono pedagogiczne w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie umieszcza w programie zajęć szkolnych wycieczki. Są to zarówno wyjazdy jednodniowe, jak i kilkudniowe. I z tej drugiej formy skorzystała młodzież z klas IV i III technikum oraz III liceum, która za swój cel obrała w tym roku Tatry. Podczas pobytu na Podhalu uczniowie mieli okazję zwiedzać Zakopane, a także wyruszyć nad Morskie Oko i do Doliny Pięciu Stawów Polskich. Był również czas na relaks. Młodzież wypoczywała w basenach termalnych w Chochołowie.
Druga grupa uczniów z klas młodszych udała się natomiast w Bieszczady. Turyści z Ożarowa zwiedzali zaporę w Solinie i zagrodę żubrów w Mucznem. Głównym punktem wycieczki było zdobycie najwyższego szczytu polskich Bieszczadów-Tarnicy.
Młodzież klasy II technikum informatycznego i mechatronicznego za cel swojej wyprawy wybrała Warszawę. Swoją wizytę w stolicy uczniowie rozpoczęli od zwiedzania Muzeum Powstania Warszawskiego. Przewodniczka wprowadziła młodzież w atmosferę heroicznej walki, pokazała powstańcze pamiątki i niezwykle wstrząsające relacje. Uczniowie zobaczyli wzruszający film pokazujący zgliszcza naszej stolicy, przeszli krótką trasę kanałami miasta i zapoznali się z uzbrojeniem powstańców. Lekcja historii była kontynuowana podczas zwiedzania starówki.
Uczniowie z wycieczek wrócili z bagażem nowych doświadczeń oraz dodatkową wiedzą z zakresu historii, geografii i biologii.