Jak podaje Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Opatowskiej, podczas kwesty organizowanej 1 listopada na cmentarzu parafialnym w Opatowie, zebrano 7 tysięcy 699 złotych i 63 grosze oraz 12 euro, 2 eurocenty i 2 korony czeskie. Pieniądze darczyńców pozwolą na renowację kolejnych cennych nagrobków nekropolii.
Najstarsze zachowane na cmentarzu parafialnym w Opatowie nagrobki pochodzą z XIX w. Wiele z nich wpisano do rejestru zabytków. Dzięki ponad 54 tysiącom złotych zebranym w latach 2009-2019, a także pieniądzom z samorządów, firm i instytucji oraz krewnych pochowanych osób, odnowiono kilkanaście cennych pomników i płyt nagrobnych.
Odnowiono nagrobki lekarzy opatowskiego szpitala z drugiej połowy dziewiętnastego wieku: Celestyna Malhomme i Ludwika Pogorzelskiego, a także pracującego w lecznicy na początku dwudziestego wieku Ludwika Wiciejewskiego.
Renowacji została poddana mogił rejenta Seweryna Horodyskiego, nagrobki powstańca styczniowego lekarza Ludwika Bukowieckiego, naczelnika powiatu opatowskiego Leona Lochmana, pomnik nagrobny uczestnika kampanii napoleońskich Józefa Korytyńskiego, grobowiec rodziców szefa wywiadu rządu RP w Londynie w czasie II wojny światowej, generała Stanisława Gano.
Odrestaurowano dwa pomniki Rosjan mieszkających w Opatowie w okresie zaborów. Zabezpieczono, jak twierdzą działacze Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Opatowskiej, prawdopodobnie najstarszą na cmentarzu płytę z 1802 roku na grobie księdza Józefa Grudzińskiego, kantora opatowskiej kolegiaty.