Jubileusz 100. lecia Szkoły i Zjazd Absolwentów przyczynił się do powiększenia zbiorów szkolnego Muzeum przy Liceum Ogólnokształcącym im. B. Głowackiego w Opatowie. Przygotowując się do Jubileuszu organizatorzy prosili o udostępnienie fotografii lub innych pamiątek związanych z historią Szkoły. Wielu absolwentów odpowiedziało życzliwie na nasz apel, za co serdecznie dziękujemy. Warto szczególnie w tym miejscu podziękować absolwentce z 1952 r. Pani Janinie Cybulskiej, która specjalnie przyjechała do Opatowa, aby podzielić się z nami swoją wiedzą na temat Szkoły, a następnie przekazać kilka cennych fotografii. Również przed Zjazdem podzieliła się z nami swoimi fotografiami absolwentka z roku 1969 pani Maria Sienniak-Janeczko. Część z nich dotyczyła pobytu w Szkole, a część przedstawiała uroczystość nadania jej w 2016 r. Złotego Krzyża Zasługi oraz Krzyża Wolności i Solidarności.
Szczególnie cenne dla naszego Muzeum są dokumenty przekazane przez Wojciecha Lesińskiego na ręce Pani Dyrektor Barbary Kasińskiej. Są to zaświadczenia półroczne i roczne wystawione na nazwisko Oficjalska Janina. Dla muzeum tym cenniejsze ponieważ data ich wystawienia to kolejno rok 1918, 1919, 1920 i 1921, są podpisane własnoręcznie przez dyrektora Jana Słomkę i posiadają bardzo wyraźną pieczątkę z nazwą szkoły tj.: Prywatne Gimnazjum Realne im. Bartosza Głowackiego.
Dzięki uprzejmości Bogdana Karwackiego absolwenta z 1969 r. Muzeum wzbogaciło się o ciekawą biografię i materiały dotyczące prof. zw. dr hab. inż. Witolda Podkówki, absolwent 1951 r. Równie ciekawą biografię, przedstawiającą dorobek naukowy przesłał nam prof. dr hab. Włodzimierz Kargul, który jeszcze w trakcie Zjazdu przekazał fotografię klasy XI a, wraz z wychowawczynią Heleną Mazurek.
Podczas Zjazdu cenną fotografię ze zbiorów własnych, przedstawiającą ochotniczy oddział harcerzy, którzy wyruszyli na wojnę 1920 r. przekazał absolwent Andrzej Cybulski. Jest ona tym cenniejsza, że znajduje się na niej ojciec - Włodzimierz Cybulski. Pan Andrzej przekazał również do Muzeum dokument potwierdzający udział ojca w wojnie 1920 r. Ze swoich zbiorów ofiarował nam również publikację – cegiełkę, która była przeznaczona na budowę budynku Gimnazjum im. Bartosza Głowackiego, wydana w 1920 r. w Opatowie.
Kolejnym darczyńcą jest Pani Stanisława Kwiatkowska-Filarowska najstarsza uczestniczka Zjazdu, absolwentka z 1947 r. Dzięki Jej uprzejmości Muzeum wzbogaciło się o oryginał świadectwa Gimnazjum oraz unikatowe wydanie wierszy Zbigniewa Kabata ps. Bobo, uczestnika uderzenia na więzienie w Opatowie w marcu 1943 r., podczas którego uwolniono 180 więźniów z rąk niemieckich. Innym cennym darem są przekazane przez Panią Stanisławę „Opatowskie obrazki” spisane przez absolwenta z 1948 r. Ignacego Wnuka i Małgorzatę Grodzicką.